Moje výrobky

Sortiment mých výrobků lze rozdělit podle způsobu jejich vzniku na dvě skupiny. Jsou to jednak ručně tkané výrobky, které vyrábím tradiční formou tkaní na klasickém čtyřlistovém tkalcovském stavu – osnova je z bavlněných nití a v útku používám vlněnou přízi. Takto vznikají koberce, předložky, plédy, deky a látky na tašky. Druhou skupinu tvoří ručně pletené výrobky jako jsou svetry, čepice, čelenky a šály. Mé ručně pletené ponožky pak vznikají starou technikou pletení na pěti jehlicích.

Velmi si zakládám na původu materiálu. V mé tvorbě používám výhradně ekologické přírodní materiály, některé splňují dokonce standardy GOTS – Global Organic Textile Standards. Je to nejrozsáhlejší soubor kontrol ekologických standardů v textilním odvětví. Celý proces začíná kontrolou chovu zvířat, pěstování plodin, použití barviv a způsobu barvení až po výrobu příze. Takto certifikované příze jsou výjimečné, protože zaručují absolutní dodržování všech ekologických i humánních kritérií v celém výrobním řetězci.

Používám vlnu a srst ze zvířat, která jsou chována výhradně v dobrých podmínkách. Taková vlna se nazývá mulesingfree, co znamená, že při stříhání ovcí není praktikována drastická a pro ovečky bolestivá metoda, kde spolu s vlnou jsou odřezávány i kusy masa na zadních partiích těla ovečky. Tato pro mne nepřijatelná metoda je běžně používána v Austrálii a na Novém Zélandu, proto vlnu z těchto zemí zásadně a vědomě neodebírám.

Pro své zákazníky, kteří navíc odmítají jakékoli materiály živočišného původu jako je vlna, srst nebo hedvábí, získaná ze zvířat, nabízím možnost použití zcela veganských přízí jako je biobavlna, len, divoké hedvábí, lyocell nebo různé směsové materiály. Kdykoliv se na mne můžete obrátit a probereme, jaký materiál by byl pro Vás nejvhodnější.

Moje tvorba má i výrazný sociální rozměr. Zajímám se o různé sociální projekty jak u nás v České republice, tak i v zemích tzv. třetího světa. Pro svou rukodělnou tvorbu používám přízi, upředenou a přírodními barvivy nabarvenou ženami ze sociálního fair trade projektu Manos del Uruguay v Jižní Americe. Tento projekt podporuje a dává práci ženám z venkovských oblastí Uruguaye, aby mohly pracovat v místě svého bydliště a žít se svými rodinami. Nemusí tak odcházet za prací do slumů hlavního města Montevidea.

Pokud i Vám není lhostejný osud a pracovní podmínky lidí z třetího světa podpořte je nákupem výrobků, zhotovených z materiálů, které oni vyrábějí a za které dostanou férovou mzdu, která jim zaručí důstojné živobytí.

Každý můj výrobek je originál. I tak jste v nabídce nenašli to, co hledáte? Líbí se Vám jiná barva, kombinace, velikost, vzor, materiál? Neváhejte mne kontaktovat. Ráda Vám na zakázku vyrobím cokoliv přesně podle Vašich představ.